Zalety i zastosowania myjek tunelowych
Utrzymanie odpowiednich warunków produkcji jest niezwykle istotne we wszystkich zakładach działających w branży spożywczej – w tym przetwórniach ryb, owoców czy warzyw. Chodzi tu między innymi o czystość elementów używanych w produkcji. W jej zachowaniu bardzo przydatne są tzw. myjki tunelowe. Dowiedz się, w jakich zastosowaniach znajdują one zastosowanie i jakie są ich główne zalety.
Czym jest myjka tunelowa i jak jest stosowana?
Myjka tunelowa to rozwiązanie wykorzystywane w branży spożywczej do automatycznego mycia wszelkiego rodzaju pojemników, pokryw, wózków i innych które w procesie produkcji mają bezpośrednio kontakt z przetwarzaną żywnością. Jak wskazuje nazwa, myjka ma postać tunelu, przez który myte elementy są przeprowadzane przy użyciu przenośnika taśmowego. Myjki odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu odpowiednich warunków sanitarnych w zakładach przetwórstwa rybnego czy owocowo-warzywnego.
Jakie zalety mają myjki tunelowe?
Powszechność zastosowania myjek tunelowych wynika z wielu ich atutów. Otwarta, tunelowa konstrukcja sprawia, że cały proces mycia może zostać w całości automatyzowany – brudne pojemniki są wprowadzane do myjki za pomocą przenośnika i tym samym sposobem z niej usuwane. Nie ma więc potrzeby regularnego załadowania i opróżniania myjki, jak w przypadku zmywarek. Nad samą procedura mycia czuwa elektroniczny system, kontrolujący między innymi temperaturę wody oraz stężenie używanych do mycia detergentów – po ustawieniu pożądanych parametrów, myjka sama realizuje cały proces. Dodatkowo woda używana do mycia może przepływać w zamkniętym obiegu – wszystko to przekłada się na znaczne ograniczenie kosztów mycia przy zachowaniu optymalnej wydajności i efektywności. Dostępne w naszej ofercie myjki mogą skuteczne myć nawet do kilkuset pojemników na godzinę.
Krótko mówiąc: myjki tunelowe to technologia pozwalająca znacznie zmniejszyć koszty produkcji przy jednoczesnym zwiększeniu jej wydajności.